Ümraniye Dudullu’da Organize Sanayii Sitesi’nde yangın

Yangın saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Dudullu’da bulunan trafo merkezinde henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın trafo binasını kapladı.

İhbar üzerine olay yerine Ümraniye, Dudullu ve Yenidoğan itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye yaklaşık yarım saat süren çalışmaların ardından yangını güçlükle kontrol altına aldı.

İçeriye giren ekipler trafo mesul teknisyeni Ahmet Gençhan’ın (35) cenazesini buldu. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. İtfaiyenin soğutma çalışmaları devam ediyor.

İBB’DEN AÇIKLAMA: METRO SEFERLERİNDE AKSAMA YOK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ümraniye Dudullu Trafo Merkezi’nde meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Patlama nedeniyle metro seferlerin bir aksamanın olmadığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TEİAŞ’A ait “Dudullu Metro Trafo Merkezi” nde (henüz metro hatları için hizmet vermemekte olan) saat 12.47 sıralarında nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamayla birlikte çıkan yangını İstanbul İtfaiyesi Ümraniye, Dudullu ve Yenidoğan grupları müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Daha sonra yapılan incelemede bir vatandaşın hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Olayın meydana geldiği trafo merkezi ile Dudullu Metrosu’na enerji verilmemektedir. Patlama nedeniyle metro seferlerinde aksama yoktur. Trafo binası yeni inşa edilmiş olup, tüm bölgenin enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilmiş test aşamasındadır. Herhangi bir metro hattını etkilemesi söz konusu değildir. Metro inşaatları tamamlandıktan sonra bu trafo merkezinden metro hatlarına enerji verilmesi planlanmaktadır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyoruz.”

İşte olay yerinden ilk fotoğraflar;

5

4

3

2

1

Sancaktepe Aydos Ormanı'nda yangın!Sancaktepe Aydos Ormanı’nda yangın!
Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yangın!Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yangın!
Antalya'da yangın! Patlama riskine karşı önlem alındıAntalya’da yangın! Patlama riskine karşı önlem alındı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir